Руслана Коропецька: Лупайте сю скалу

“Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод не спинить вас!”, – отако якось заповідав Іван Якович. Тому, любі видавці, пост для вас.

Вперше з цією проблемою я зіштовхнулася, коли почала редагувати.

Вдруге – перед визначенням книги Форуму Видавців.

Втретє – коли розсилала звіти видавцям. І мене вона дуже бентежить, хоча всі кажуть, що дарма. Чи знаєте ви, що таке обов’язковий примірник і нащо його відправляти в Книжкову Палату? Чи відомо вам, для чого існує ISBN?

І, зрештою, хто відповідає за всі ці нецікаві речі, коли всі інші просто читають книги?

Continue Reading

Марина Гайдар: Можливо, я вигадала Маену в приклад собі

Марина Гайдар Маена

Фігура письменника, що пише виключно під диктування натхнення, завжди вбачається огорнутою в містичність генія. З ними цікаво говорити про вібрації Всесвіту та голос підсвідомого. Але ще цікавіше говорити з людьми, які вважають письменництво як точно такий фах, як і будь-яка інша творча робота – сценариста, танцюриста, хореографа, музиканта, актора… Марина Гайдар взяла з собою у письменництво численні техніки з мистецтва написання сценаріїв, і це яскраво вирізняє її тексти серед інших. Сьогодні говоримо з авторкою про її фентезійний роман «Маена». Приєднуйтеся до нашої розмови!

Continue Reading

Книжкові тренди: чим живуть читачі?

Книжкові тренди 2019 2018 2017 2016

Теорія маркетингу стверджує, що головне у просуванні – мати гарний продукт. Бо якщо ваш продукт нікому не потрібний, то жодне просування тут не допоможе. Але як зрозуміти, на що буде попит у читача? Можна прислухатися до власної інтуїції. Можна «забити» і писати те, чого хочеться. А можна слідкувати за трендами!

Continue Reading

Микола Гришаєв: На створення книги мене надихнув “Акулячий торнадо”

Микола Гришаєв

Світ, в якому майже не залишилося суші – лише суцільний океан, населений зубастими кровожерливими створіннями. Нестандартний сеттінг, чи не так? Що буде, якщо насичити давньою магією загадковий пост-апокаліптичний світ, лицарям дати до рук гарпуна, а драконів замінити на акул – обговорюємо сьогодні з Миколою Гришаєвим, автором книги “Спадщина акул. Книга перша: Хвиля”.

Continue Reading

Формати електронних книжок

Види електронних книг

Якщо ви хоч раз купували електронну книгу, то вже знаєте, що існує декілька форматів е-книжок. Яка між ними різниця, який з них найкомфортніший та чому не існує єдиного формату для всіх – розповідаємо в нашому сьогоднішньому матеріалі.

Continue Reading

Тетяна Закревська: Моя книжка – про буденні речі. Про найважливіше

Тетяна Закревська, "Мысли вслух"

За щоденними турботами ми забуваємо слухати себе. Забуваємо відчувати. Радість, сум, зневіра, розпач, надія, вдячність – ці почуття знайомі кожному, але чи приділяємо ми їм достатньо уваги?  Чи проживаємо ми їх сповна? Короткі есеї Тетяни Закревської  – привід для кожного зупинитися хоча б на хвилину і прислухатися до власного життя. Сьогодні говоримо з авторкою про збірку “Мысли вслух” (“Думки уголос”) – як вона створювалася та для кого вона написана.

Continue Reading

Що таке ISBN?

що таке ISВN ?

ISBN для книжки – як відбитки для людини: у кожної – свої, неповторні, особисті. Але для чого потрібний цей код? Та якщо він справді є важливим, як отримати його для своєї книжки? Розбираємося, що таке ISВN, разом з БукРі.

Continue Reading

Олена Ковбасюк: Я вирішила любити все, що в мене є

Олена Ковбасюк

Поезія може бути гострим мечем, пристрастним вогнем, добрим другом. І саме в поезії найгостріше відчувається правильно підібране слово. Вірші Олени Ковбасюк, що увійшли до збірки “Із зірок я сплету намисто”, наче й справді зроблені з ніжного та тендітного світла нічних зорей. Інженер, держслужбовець, поет – про те, як такі різні ролі поєднуються в одному житті, а також чому в декреті пишеться краще, читайте в сьогоднішній нашій розмові.

Continue Reading

Юлія Сиромолот: Люблю життя, іноземні мови, “Зоряні війни” і – писати історії

Соняшник Юлія Сиромолот

Тяжкі історичні події піднімають на гребінь хвилі яскравих людей – повних життя, почуттів, ідей. Вони йдуть за внутрішнім компасом і, здається, ніколи не збиваються зі свого шляху. На них цікаво дивитися, про них цікаво читати.

Але що відбувається із сателітами цих зірок? Якою є доля метеликів, що злетілися на їхнє полум’я? “Соняшник” Юлії Сиромолот – книга про криваві заворушення у Чілі, про “агентів змін” і тих, хто їх оточує, про кохання і про те, що у кожної людини – власне життя, як би вона не хотіла злити його в одне з життям того, кого кохає. Ми поговорили з авторкою про написання книжок, самвидав і особистий досвід, що лягає в основу книжок. І, як завжди, занотували для вас нашу бесіду 🙂

Continue Reading

Роман Онищенко: Мої “Зомбаки” написані з натури

Роман Онищенко Зомбі-Україна

Локальний український зомбі-апокаліпсис, людожерча капуста, підрив запорізської АЕС – фантастика та й годі! Але автор “Зомбі-України” Роман Онищенко стверджує, що книгу створено на основі реальних історій, свідком яких він став під час своїх відряджень. За два роки Роман об’їхав майже всі поля, степи і ферми України, а що побачив – те виклав на сторінках своєї книги, замаскувавши під книжку жахів.

Як створювалася “Зомбі-Україна”, звідки брати натхнення та чому самвидав – це круто – читайте у сьогоднішній бесіді!

Continue Reading