Як читати EPUB? Варіанти для смартфону та для ПК

Як читати EPUB

EPUB – це відкритий формат електронних книжок, що був розроблений Міжнародним Форумом з цифрових публікацій. Назва формату походить від англійської electronic publication – електронна публікація. Формат відрізняється від інших тим, що верстка в ньому не фіксована, вона «плаває» і підлаштовується під будь-який екран гаджету. Тож, як читати EPUB?

Як формат PDF фірми Adobe став стандартом для друку книг та інших документів на папері, EPUB за останні декілька років фактично перетворився на світовий стандарт електронних книжок. Сама книжка являє собою Zip-архив, що складається з HTML-файлів, і виглядає як програмний код. EPUB однаково зручно читати як з маленького екрану смартфону, так і з великих діагоналей планшету або ноутбуку, його коректно розуміє більшість читалок E-ink, при цьому формат не поступається функціональністю своєму «старшому братові» PDF: в книжках EPUB так само зручно переглядати графіки і таблиці, а робота зі зносками навіть більш зручна: можна одразу перенестися до тексту зноску, прочитати її, і повернутися назад, не гортаючи сторінок вперед і назад. Якщо PDF нагадує паперову книжку своїм виглядом, то EPUB пропонує зручність читання з паперу. Поєднуючи її при цьому зі всіма можливостями та перевагами електронного видання.

Як читати EPUB зі смартфону?

Для того, щоб прочитати книгу EPUB зі смартфону або планшету, вам потрібна програма-читалка. В більшості смартфонів є передустановлені програми для читання, наприклад, Apple iBooks в Apple та Google Книги в Android. Якщо ж у вас такої програми немає, або наявна програма вас не влаштовує, можна завантажити іншу читалку. Для цього треба зайти в Google Play або App Store, набрати в пошуку «EPUB» і завантажити будь-яку з програм, що буде вам запропонована в результатах. Так, для користувачів Apple пропонують програми Marvin, Gerty, KyBook, для користувачів Android – Lithium, Moon+ Reader, Alreader та багато інших. Для обох систем підходить FBReader та програма для читання від Bookmate.

Як читати EPUB з ПК?

Читати книжку в форматі EPUB на комп’ютері чи ноутбуці теж зручно і просто. Це можна робити прямо в браузері, не завантажуючи ніяких додаткових програм. Якщо у вас є інтернет-з’єднання, можна використовувати онлайн-читалки. Найзручніші з них – це, авжеж, Google Книги та читалка Bookmate, в яких ви можете як купувати книжки, так і читати вже завантажені вами раніше – їх необхідно лише додати до читалки.

Для читання в режимі офлайн необхідно буде попередньо встановити розширення для вашого браузера. Наприклад, розширення EpubReader – підходить для браузерів Firefox, Chrome та Internet Explorer. Після встановлення віджету вам достатньо просто відкрити його та перетащити книжку у вікно, що з’явиться. Готово, можна читати!

Окремо для кожного браузера також є й свої розробки для читання EPUB. Firefox пропонує розширення Lucifox, таке ж просте у використанні, як і EpubReader. Користувачі Chrome можуть скористуватися розширенням Readium, що було створене спеціально для перегляду EPUB, адже його розробники – це організація IDPF, той самий Міжнародний Форум з цифрових публікацій, що й створив формат EPUB. Що стосується Internet Explorer, то він називає серед своїх функцій можливість перегляду EPUB, однак це не завжди відповідає дійсності. В більшості варіантів книжка, відкрита таким чином, матиме спотворений вигляд, і читати її буде досить-таки незручно.

Сподіваємось, наш огляд був для вас корисним. А тепер – мерщій в магазин, обирати книжку і читати – будь-яким способом 😉

 

Вас може зацікавити

Залишити відповідь

Увійти через: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.